ATV 110/125 PZ19 karburátor - "S" - fojtókar
Kód: PIT00129Kapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
PZ19 karburátor (doboz) ATV-hez és Pitbike-hoz
Általánosságban elmondható, hogy a karburátor egy olyan eszköz, amely az üzemanyag és a levegő optimális arányú keverékének előkészítésére szolgál. A PZ19 esetében ez egy olyan karburátor, amelynekemelő vagykábelfojtószelep, amelyet főként ATV-kben és pitbike-okban – och (pitbike) motorral – használnak110/125 cm³minden márka motorkód megjelöléssel152FMI és 154FMI.
A karburátor optimális működéséhez elengedhetetlen a szívórendszer tömítettsége. Ezért cserekor érdemes ellenőriznipecsétkarimák, amelyeken keresztül a motor hamis levegőt szívhat be. Ezért ideális a karimák cseréje új karburátor vásárlásakor.műanyag alátét a karburátor alatt(karima) PZ19 karburátorhoz.
A szívócsonk szerves részét képezi továbbálégszűrőA PZ19 karburátor ideális megoldása a35 mm-es drót légszűrő, amelyek a habszűrőkkel ellentétben nem igényelnek különösebb ápolást. Ugyanakkor széles körben elterjedtek35 mm-es habszűrők, amelyek azonban a felvitel után szűrik a legjobban a levegőtimpregnálásaz eszközök közül.
ATV és Pitbike karburátor beállítása
Ezek a csavarok gyárilag be vannak állítva (húzza meg enyhén, majdkörülbelül):
► csavarozhatókeverék ¾ fordulat
► csavarozhatóalapjáraton 4 fordulat
A PZ19 karburátor leggyakoribb hibái:
- Ha az ATV alapjáraton leáll, meg kell húzni az alapjárati csavart.
(A jobb oldalon található az alapjárati fordulatszám beállítására szolgáló csavar). - Ha a karburátor szivárog, meg kell tisztítani a fúvókákat és be kell állítani az úszót.
- Ha a quad kipufogógázból lövell ki, a keverék nagyon dús, ilyenkor a keverékcsavart körülbelül fél fordulattal, vagy néha akár egy fordulattal is meg kell lazítani.
(A keverékdúsítási csavar a karburátor bal oldalán található.) - Ha a gyújtógyertya vége fehér, vagy az ATV rosszul indul, az azt jelenti, hogy a keverék nagyon sovány, és dúsítani kell. Húzza meg a keverékcsavart körülbelül fél fordulattal, néha akár egy fordulattal is.
(A keverékdúsítási csavar a karburátor bal oldalán található.)
Paraméterek:
| Karburátor típusa: | úszó |
| Fojtószelep típusa: | emelő |
| Szélesség (teljes): | 89 mm |
| Hossz ( összesen ): | 71 mm |
| Magasság (összesen): | 137 mm |
| Légszűrőnkénti átmérő: | 35 mm |
| Karima furat átmérője: | M6 |
| A rögzítési furatok osztása: | 48 mm |
| Belső karima furata: | 19 mm |
| Üzemanyagtömlő kimenet: | 5-6 mm |
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
